115 URODZINY PLUSZOWEGO MISIA …

Dodane przez: admin on Grudzień, 17 2017

W czwartek 23.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta członkowie Samorządu Uczniowskiego, przy wsparciu biblioteki szkolnej oraz Filii nr 6, zorganizowali zajęcia tematyczne dla uczniów z klas O-III.

Na początku dzieci z każdej grupy przedstawiały swoich pluszowych przyjaciół, a następnie, razem z maskotkami, brały udział w rozgrywkach sportowych. Nie zabrakło również pląsów i wesołych piosenek o misiach. Samorząd Uczniowski przedstawił najmłodszym krótką historię pluszowego misia i najważniejsze informacje o niedźwiedziach. Każde dziecko dostało także w prezencie kolorowankę, którą osobiście wręczył ogromny, pluszowy miś.

Świętowanie misiowych urodzin zakończyło się nietypowym spotkaniem. Najmłodszych uczniów szkoły odwiedził pan Dominik Paterek, który jest pszczelarzem. Opowiedział dzieciom o roli pszczół w przyrodzie i o właściwościach miodu – niedźwiedziego przysmaku. Mali widzowie mogli także zobaczyć i przymierzyć profesjonalny strój pszczelarza składający się z kombinezonu, rękawic i kapelusza, a także zasmakować miodu i pyłku pszczelego.