AKADEMIA ZDROWIA – PROGRAM PROMUJĄCY ZDROWY STYL ŻYCIA

Dodane przez: admin on Grudzień, 31 2017

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole został wprowadzony w życie program promujący zdrowy styl życia wśród uczniów i rodziców – Akademia Zdrowia. Obserwacje nawyków żywieniowych i sprawności ruchowej uczniów, a także program MEN  Szkoła z witaminą  były impulsem do podjęcia działań prozdrowotnych. Celem Akademii jest propagowanie wiedzy na temat prawidłowej kondycji ludzkiego ciała i umysłu, a także wdrażanie zdobytych informacji w życie.  Wszelkie akcje podjęte wspólnie z rodzicami uczniów mają pokazać, w jaki sposób mądrze i zdrowo odżywiać dzieci i młodzież szkolną tak,  aby dieta sprzyjała uczeniu się.

Na samym początku zapoznano uczniów z programem i planem działań.  Następnie koordynatorzy zaprezentowali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz przekonywali słuchaczy,  że warto jeść owoce i warzywa. Wykorzystując zdobyta wiedzę, dzieci wykonały tematyczną gazetkę, zachęcając w ten sposób innych do zmiany nawyków żywieniowych.