BENICCY UCZNIOWIE W PROJEKCIE „WŁĄCZ SIĘ! MŁODZI I MEDIA

Dodane przez: admin on Grudzień, 09 2013

Włącz sięUczniowie Zespołu Szkół w Benicach biorą udział w programie „Włącz się. Młodzi i media”, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Fundacją Evens. Głównym celem programu jest podnoszenie świadomości szans i zagrożeń, jakie niosą ze sobą media oraz kształcenie umiejętności wyszukiwania i weryfikacji informacji.

Koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Florek, która wprowadza dzieci w tematykę medialną. Dodatkowo uczniowie prowadzą blog na platformie CEO, gdzie umieszczają własne materiały dotyczące życia szkoły.

W ramach projektu dnia 5 grudnia przedstawicielki klasy V i VI wzięły udział
w festiwalu medialnym on-line. Grupa dziewczynek przez trzy godziny rozwiązywała różnorodne zadania ze świata mediów. Bój wiedzy o mediach składał się
z testu, w którym należało się wykazać wiadomościami z dziedziny prasy, radia, telewizji
i Internetu oraz kilku zadań praktycznych. Były też łamigłówki związane z „ludźmi mediów”, koncernami medialnymi i tytułami gazet. Największym wyzwaniem okazało się zadanie polegające na nagraniu dziennikarskiego materiału telewizyjnego. Wirtualny festiwal był dla uczennic okazją, żeby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz dobrze się bawić. Warto również podkreślić, że uczennice naszej szkoły zostały docenione i otrzymały wyróżnienie.