„Centrum Nauki Benice” – pierwszaki w pracowni fizycznej…

Dodane przez: admin on Marzec, 25 2018

Uczniowie klasy II gimnazjum, realizując projekt  gimnazjalny, zaprosili  młodszych kolegów do pracowni fizycznej. Pokazali pierwszoklasistom różne doświadczenia fizyczne związane z wodą. Doświadczenia dotyczyły właściwości fizycznych wody. Uczniowie badali zmianę kształtu, lepkość, powierzchnię swobodną, ściśliwość itp.  Niektóre eksperymenty wydawały się uczniom trudne, bowiem związane były z fizyką lub chemią, stworzyły jednak dzieciom niepowtarzalną okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć, staną się inspiracją i pomostem do pogłębiania wiadomości na innych zajęciach lekcyjnych oraz zachęcą dzieci do aktywnego poznawania  świata.