Do Poznania po wiedzę …

Dodane przez: admin on Marzec, 06 2018

W dniu 09.02.2018r. uczniowie klas V, VI, VII wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Poznania, by uczestniczyć w atrakcyjnych lekcjach w terenie podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Uczniowie wzięli udział w niecodziennych zajęciach. Podczas lekcji geografii – podziwiali Wioskę Indiańską, makietę Kanału Elbląskiego oraz prezentacje krajów z całego świata; historii – poznali Poznań jako miasto fortyfikacji i dzieje powstania wielkopolskiego w związku z setną rocznicą tego wydarzenia; przyrody  – wkroczyli w dziki świat ZOO, zaś podczas lekcji  muzyki  uczestniczyli w koncercie pod hasłem „Z muzyczną podróżą dookoła świata”. Uczniowie mogli także zmierzyć swoje siły w grze w krykieta oraz w licznych konkursach, w których wykazywali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Z pewnością udział w tych nietuzinkowych zajęciach wzbogacił uczniów w nowe doświadczenia, pogłębił ich wiedzę oraz pokazał innowacyjne sposoby jej zdobywania.