„Dzień Bezpiecznego Internetu – tworzymy kulturę szacunku w sieci”

Dodane przez: admin on Luty, 16 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo wydarzenie to świętowały państwa europejskie, obecnie w DBI angażują się również państwa z całego świata.  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas zajęć edukacyjnych podkreślano znaczenie szacunku, bez którego można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Bowiem właśnie brak szacunku dla drugiej osoby sprawia, że w Internecie pojawia się coraz częściej cyberprzemoc czy hejtowanie.  Ponadto przygotowano gazetkę tematyczną, uczniowie klas IV i V wykonali zaś plakaty, które zawisły na korytarzu szkolnym, by uświadamiać całą społeczność szkolną o znaczeniu bezpieczeństwa w Internecie.