Dzień Chłopca

Dodane przez: admin on Grudzień, 17 2017

Chłopak? Tak, znasz go.
To taki ktoś,
Kto ci czasami robi na złość.
I obojętnie co by się zdarzyło,
Wszystko byś zrobiła, żeby go nie było.
Lecz uwierzyć w to trudno, bez niego byłoby nudno

            Z okazji Dnia Chłopca, który świętowaliśmy w naszej szkole 29 września, dziewczynki wraz z wychowawczyniami przygotowały dla swoich ukochanych chłopców mnóstwo niespodzianek!

            Każda klasa świętowała na swój sposób. Pierwszaki usiadły wspólnie przy stole, pałaszując budyń przygotowany przez troskliwe mamy. Po posiłku chłopcy wysilali swoje szare komórki, rozgryzając układanki, które dostali w prezencie od koleżanek. W klasie II i III również nie zabrakło wspólnych zabaw i zdrowych przekąsek. Klasa IV świętowała cały wieczór i całą noc, gdyż Dzień Chłopca upłynął pod hasłem „nocujemy w szkole”. Chłopcy wspólnie z koleżankami zjedli słodki poczęstunek i zdrowe, samodzielnie przygotowane, sałatki. Następnie wypróbowali swój długo wyczekiwany prezent – piłkę do nogi – na sali gimnastycznej. Dziewczyny z klasy V zaskoczyły swoich kolegów nietypowym upominkiem – ananasy dla ananasów z naszej klasy – nie obyło się też bez wspólnego świętowania przy torcie i warzywnych przekąskach. Klasa VI, jak co roku, mogła sobie pozwolić na rozpieszczanie Adriana, jedynego chłopaka w klasie. Dziewczyny przygotowały dla niego sałatkę i sprezentowały grę integracyjną „Gorący ziemniak”. „Dwunastu wspaniałych” z klasy VII zastanawiało się nad tradycją tego święta na świecie, a ich koleżanki zadbały o zdrowy poczęstunek i upominki. Klasa II również świętowała przy wspólnym stole zastawionym owocowymi przekąskami. Klasa III zjadła wspólnie zdrowe, drugie śniadanie, a chłopcy zostali obdarowani „przybornikami prawdziwego chłopaka”

            Członkinie nowo wybranego Samorządu Szkolnego nie zapomniały o męskiej części pracowników szkoły – panach Mariuszu i Radku. Na korytarzu powstała także gazetka związana z tym świętem, wspólnymi siłami przygotowały ją uczennice klas V i IIIg.

            Warto również wspomnieć, że tego dnia wszystkie klasy wykonywały zadania kulinarne związane z programem „Akademia Zdrowia” i poszło im wyśmienicie.