EKOLOGICZNY PROJEKT EDUKACYJNY „DLACZEGO WARTO SEGREGOWAĆ ŚMIECI?”

Dodane przez: admin on Listopad, 05 2018

W miesiącu  wrześniu  2018r. uczniowie  Szkoły  Podstawowej im. Jana Pawła II
w Benicach realizowali projekt ekologiczny pt. „ Dlaczego warto segregować śmieci?” Celem projektu było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas  na środowisko przyrodnicze oraz poznanie sposobów ponownego wykorzystania odpadów. W myśl hasła przewodniego projektu, przeprowadzone zostały liczne akcje szerzące wiedzę oraz rozwijające zainteresowanie tematem ekologii wśród najmłodszych.  Na dobry początek zorganizowane zostały warsztaty o wdzięcznym tytule: „Co mogę zrobić, aby mój dom był ekologiczny?” Zajęcia te przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy VIII.  Spotkanie zrealizowane zostało w zgodzie z ideą nauki poprzez szeroko rozumianą zabawę. Powstała również gazetka szkolna o tematyce segregacyjnej, by trafić do szerokiego grona odbiorców. Za tytuł służyło jej intrygujące pytanie – „Jak długo śmieci żyją w  środowisku?” Jednakże czym byłaby wielka akcja bez licznych konkursów? Nie obyło się więc bez konkursów. Benickiej edycji tego działania towarzyszyły zmagania konkursowe na najpiękniejszy eko-bukiet, eko-pojazd oraz eko-ciuszek wykonane z surowców wtórnych.    

         Finał projektu miał miejsce 29 października 2018r. W tym dniu podsumowano  działania i ogłoszono wyniki konkursów. Podejmowane zadania realizowane były w ścisłej współpracy z RCEE w Krotoszynie. Projekt był współfinansowany  przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Uczniowie   ponownie wykazali, że są w stanie zjednoczyć się w walce o naszą planetę. Solidny fundament edukacyjny wsparty aktywnością pro bono owocuje świadomością społeczną młodych obywateli.