Przedszkole Wielowieś

Dodane przez: admin on Listopad, 07 2014

    PRZYGODY KRASNALA PĄCZKA…

        W czwartek , 18 lutego udaliśmy się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego przedszkola w Bożacinie, gdzie wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „Przygody krasnala Pączka”.   Aktorzy przedstawili  nam historię krasnala, który był wielkim łakomczuchem . Objadał się pączkami , cukierkami i ciasteczkami. Za nic miał gimnastykę i zdrowe odżywianie… Ale dzięki pomocy naszych przedszkolaków i czarodzieja Feliksa, krasnal zmienił swoje przyzwyczajenia – zaczął odżywiać się zdrowo i gimnastykować. Jednocześnie dzieci zrozumiały, że nie można spożywać dużych ilości słodyczy,  lepiej je zastąpić owocami i warzywami oraz aktywnością fizyczną.

Galeria zdjęć tutaj…

„Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło, a razem z nim maleńka przyszła miłość… ”

21 grudnia świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu. Dziewczynki – aniołki oraz chopcy – pasterze zaprosili swoich bliskich na spotkanie wigilijne. Najpierw odbyło się świąteczne przedstawienie w wykonaniu wszystkich dzieci. Śpiewano kolędy i pastorałki. Po obejrzeniu Jasełek, wzruszającym momentem było dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie świątecznych życzeń. Na zakończenie nie mogło się również obyć bez długo oczekiwanego gościa. Dzieci odwiedził miły gość w czerwonym płaszczu z wielkim workiem prezentów. Nikt się nie bał i każdy z uśmiechem pozował do zdjęć podczas odbierania prezentu. Następnie wszyscy razem udaliśmy się na słodki poczęstunek i dalsze kolędowanie.

Galeria zdjęć tutaj…

„Wszystkim tańczyć się zachciało…”

15 grudnia odwiedziła nas Pani Kasia Wicenciak – właścicielka szkoły tańca Show Dance w Krotoszynie. Pani Kasia poprowadziła rozgrzewkę oraz różne zabawy ruchowe w rytm znanych utowrów. Następnie rozpoczęliśmy naukę świątecznego tańca do utworu „Merry Christmas”, który był niespodzianką – prezentem dla naszych kochanych rodziców podczas Spotkania Wigilijnego! Wszyscy super się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas.

Galeria zdjęć tutaj…

„Wiewióreczka z rudą kitką mieszka w ciemnym lesie…”

9 grudnia w oddziale przedszkolnym w Wielowsi odbyła się uroczystość nadania nazwie grupie oraz przyjęcie do grona przedszkolaków nowych dzieci. Od tego dnia nasza grupa nosi nazwę „Wiewióreczki”. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny. Nie zabrakło wierszyków, grupowej piosenki pt. „Sąsiadeczko Wiewióreczko” oraz wspólnego tańca do utworu „Wiewióreczka”. Kazde dziecko otrzymało grupową opaskę oraz przypięło na grupowe drzewko wiewióreczkę ze swoim imieniem. Następnie z udziałem zaproszonego gościa – Pani Dyrektor – nowe dzieci złożyły przysięgę prawdziwego przedszkolaka i zostały oficjalnie przyjęte do grupy, natomist ich rodzice złożyli obietnicę, ze będą  wspierać swoje dzieci w ich dalszym rozwoju. Każdy nowy przedszkolak otrzymał słodki upominek w postaci rożka obfitości, natomiast na wszystkie dzieci czekały kolorowanki. Po uroczystości dzieci zaprosiły przybyłych gości na słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć tutaj…

„Witaj, witaj Mikołaju. U nas będziesz miał jak w raju…”

W tym roku to dzieci odwiedziły Św. Mikołaja. 7 grudnia wybrały się na wycieczkę do „Bajkowej Krainy’ w Krotoszynie. Czekał tam na nich Św. Mikołaj oczywiście z prezentami. Dzieci miały dla niego również niespodziankę w postaci piosenki. Po spotkaniu udały się do sali zabaw, korzystały  tam  z różnych atrakcji. Nie brakowało również słodkiego poczęstunku oraz wspólnych zabaw, konkurencji z animatorkami. Po kilku godzinach zabaw wróciliśmy do przedszkola zmęczeni,  ale szczęśliwi.

Galeria zdjęć tutaj…

Pierniki, pierniczki….

27. listopada dzieci z oddziału przedszkolnego w Wielowsi oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Benicach udały się na wycieczkę do Piekarni „Czwojda” w Krotoszynie. Dzieci z chęcią skorzystały z możliwości samodzielnego wykrawania pierników ze specjalnie przygotowanego ciasta. Szybko wzięły się do pracy, wskutek czego powstały wesołe reniferki, liski i jeżyki oraz piękne choinki, gwiazdki i serduszka. Pierniki trafiły do pieca, a my mieliśmy możliwość zobaczenia różnych ciekawych pomieszczeń w piekarni. Już teraz każdy z nas wie, jak przygotowuje się ciasto na chleb, czy też bułeczki. Po wycieczce otrzymaliśmy zapakowane w kartonach, świeżutko wypieczone pierniki naszego wykonania, które pozostało nam tylko ozdobić i zjeść.

Galeria zdjęć tutaj…

A wszystko to dla naszych kochanych rodziców….. „Mamo, tato, ucz się ze mną!”

18 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na początku starsze dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności z języka niemieckiego. Wraz z panią Joanną Kamińską – Leydy dzieci w języku niemieckim zaśpiewały piosenkę na powitanie, opowiedziały coś o sobie, zagrały w magiczne karty oraz zaprezentowały zabawę ruchową pt. „Mein Hut…”. Na koniec zajęć wyrecytowały wierszyk pt. „Mein Haus”. Następnie  rozpoczęły się zajęcia, które miały na celu zintegrować rodziców z dziećmi i zachęcić je do czynnego udziału. Dzieci zaprosiły do wspólnych zabaw ruchowych, Quziów oraz czytania opowiadania swoich ukochanych rodziców. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy” oraz zapoznaliśmy się z rodzajem zapasów zimowych gromadzonych przez zwierzęta. Na koniec każde dziecko wyraziło swoją opinię na temat przeprowadzonych zajęć oraz podziękowało gościom za przybycie.

Galeria zdjęć tutaj…

 

Miś ma uszy do targania, po to misiem jest, żeby mieć coś do kochania…

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2015 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wielowsi uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, różowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy wraz ze swoimi przytulankami. Na początek dzieci oglądnęły prezentację multimedialną dzięki, której poznały historię tego święta, wspólnie z misiami bawiły się przy piosenkach oraz śpiewały piosenkę „O kochaniu misia”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  prace plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Na koniec wszyscy oglądnęliśmy bajkę z serii „Gumisie” pt. „Zami sprawia kłopoty”. Dzieci otrzymały certyfikaty „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Galeria zdjęć tutaj…

Sklepik, warsztat, puzzle, klocki, czyli nasze nowe zabawki!!

Nowe zabawki goszczą w naszym przedszkolu. Podczas jesiennych spacerów udało nam się zebrać ponad 500kg kasztanów. Za uzyskaną kwotę zakupione zostały do naszego przedszkola nowe zabawki. Tak więc teraz możemy naprawiać auta w nowiutkim warsztacie samochodowym, następnie udać się na zakupy do sklepu, a jak się zmęczymy to poukładać puzzle oraz pobawić się nowymi klockami. Jeszcze raz wszystkie dzieci bardzo dziękują wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do zabawkowego zawrotu głowy.

20151123_094212

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

,,Bajka wędruje po świecie,

Dzisiaj do nas zawitała,

Drogie dzieci dobrze wiecie,

Że was bajka pokochała’’.

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym świętem filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach z biblioteką szkolną ogłosiły bajkowy dzień w naszej szkole. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej mieli za zadanie przebrać się za dowolne postaci bajkowe. Pomysłów na przebranie było bardzo wiele. W bibliotece pojawiły się księżniczki, Czerwone Kapturki, żabka, dalmatyńczyk, Indianin, piraci i wiele, wiele innych bajkowych postaci. Powołano bajkowe Jury, które wybrało Króla i Królową bajek. Wyłonione i nagrodzone książkami zostały : Pipi Pończoszanka, Królowa Śniegu i Pirat .Dzisiejszego dnia biblioteka zamieniła się w bajkową krainę, warto więc z tej okazji wypożyczyć bajkę, która uczy, bawi , pomaga poznać prawdę o świecie i życiu. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci .

Galeria zdjęć tutaj…

 

Kasztany, kasztany, lecą z drzewa kasztany…

Jak co roku o tej porze, nasza piękna jesień dała nam wiele okazji do spacerów, a tym samym możliwość zbierania kasztanów. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wielowsi, korzystając z pięknej aury, spacerowały po najbliższej okolicy i zbierały kasztany. Codziennie nasze wiaderka zapełniały się kilogramami jesiennych darów. Wszystkie kasztany zostały zapakowane w worki i zawiezione do Nadleśnictwa w Krotoszynie. Teraz czekamy, aż Pan Leśniczy wszystkie worki dokładnie zważy i za uzyskaną kwotę nasze przedszkole odwiedzą nowe zabawki i materiały biurowe. Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do zbiórki, bardzo dziękujemy!!

Galeria zdjęć tutaj…

Braliśmy udział w spektaklach…

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wielowsi 22 listopada 2015 r. wybrały się do Krotoszyńskiego Kina Przedwiośnie na spektakl ekologiczny pt. „Fabryka zabawek”. Spektakl miał na celu ukazać dzieciom, jak ważną cechą jest pomoc drugiemu człowiekowi oraz zwrócić ich uwagę na problem spalania śmieci oraz dbania o środowisko. W drodze powrotnej udaliśmy się do oddziału przedszkolnego w Bożacinie, gdzie czekał na nas teatrzyk z Krakowa. Wraz z dziećmi z tamtejszego oddziału przedszkolnego i z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Benicach byliśmy widzami teatrzyku pt. „Jesienne kłopoty”. Dzieci chętnie brały udział w obu przedstawieniach, dzięki czemu mogli choć przez chwilę poczuć się, jak aktorzy. W wolnej chwili wraz z wszystkimi dziećmi zaśpiewaliśmy piosenki o jesieni oraz wspólnie się pobawiliśmy. Po tak miło spędzonym dniu wróciliśmy do przedszkola.

Galeria zdjęć tutaj…

Warzywa i owoce…

W miesiącu wrześniu, przy okazji rozmów na temat zdrowych warzyw i owoców, dzieci z oddziału przedszkolnego w Wielowsi przygotowywały smaczne i kolorowe szaszłyki z przyniesionych przez siebie owoców. Każdy przedszkolak mógł skomponować samodzielnie swój „witaminowy szaszłyk” z owoców, które lubi najbardziej. Wszystkie dzieci chętnie przygotowywały owocowe smakołyki. Natomiast z marchewek, brzoskwiń, jabłek i bananów za pomocą sokowirówki dzieci przygotowywały „witaminowy sok”. Było przepysznie a przede wszystkim zdrowo!

Galeria zdjęć tutaj…

Dzień Chłopca w Wielowsi…

We wrześniu swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy, nawet Ci najmłodsi. Z tej okazji dziewczynki z oddziału przedszkolnego w Wielowsi przygotowały swoim kolegom niespodziankę  w postaci upominków. Były oczywiście szczere życzenia, całuski oraz głośne odśpiewanie 100lat. Natomiast chłopcy, jak na gentelmanów, przystało w podziękowaniu przygotowali również dla dziewczynek słodki upominek.

20150930_110702p

Z wizytą w Bajkolandzie

23 czerwca pojechaliśmy do Bajkolandu w Ostrowie Wielkopolskim. Wszyscy doskonale się bawiliśmy i w pełni korzystaliśmy z atrakcji, które tam na nas czekały. Nikomu nie zabrakło siły i energii w pokonywaniu najwyższych przeszkód i konstrukcji. Po wspaniałej zabawie z ochotą posililiśmy się w McDonaldzie.

Galeria zdjęć…

Święto Rodziców

Święto Mamy i Taty w naszym przedszkolu obchodziliśmy 1 czerwca. Dzieci piosenkami i wierszykami wyraziły miłość do swoich rodziców. Na zakończenie programu artystycznego przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło także rozmów przy kawie i słodkim poczęstunku.

Galeria zdjęć…

Dzień Dziecka

01.06.2015r. z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki odwiedziły  Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. W trakcie pobytu w Komendzie widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują policjanci w swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną. W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam  numer alarmowy na policję 997 i 112.  Mogliśmy także zobaczyć, jak pracuje policyjny technik. Następnie przeszliśmy na plac, gdzie mogliśmy obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co  znajduje się w środku. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Galeria zdjęć…

Przedszkolaki znawcami kosmosu

Nasze przedszkole wzięło udział w XIV edycji konkursu Akademii Misia HARIBO. Zajęcia na temat kosmosu i naszą pracę konkursową – rakietę – musieliśmy wykonać do 21 maja, bo w tym dniu kończył się konkurs.Od organizatorów otrzymaliśmy nietypową, edukacyjną grę w formie dwustronnego plakatu, przedstawiającego Układ Słoneczny. Na plakacie czekały na nas takie niespodzianki, jak elementy fluorescencji oraz 3D. Przewodnikiem w podróży po planetach był oczywiście Miś Haribo. Na koniec wykonaliśmy wspólnie rakietę. Dzięki udziałowi w konkursie lepiej poznaliśmy kosmos i układ słoneczny a także świetnie się bawiliśmy.

Galeria zdjęć…

Wiosna ma kolor zielony…

Dzień pochmurny, niezbyt miły, nie tracimy ani chwili i szukamy zaraz wiosny…wtedy dzień będzie radosny.

Lecz nie widać jej tu wcale więc idziemy trochę dalej…

I tu także wiosny nie ma… szare drzewa, czarna ziemia,

Hej, Wiosno, pobudka!

Teraz wszyscy zawołamy, że ją do nas zapraszamy!

Witaj Wiosno! 

Witajcie, witajcie kochani!  Cieszę się ,że jestem z Wami!

Usłyszałam Wasze głosy, uczesałam zaraz włosy i przybyłam na wezwanie

Bardzo miłe to spotkanie.

Czwartkowe przedpołudnie 26.03.2015r. klasa 3 ze szkoły podstawowej w Benicach spędziła w gronie przedszkolaków w Wielowsi. Wybraliśmy się na spacer, podczas którego w towarzystwie promyków słońca,  szukaliśmy pierwszych oznak wiosny.

Cieszymy się, że jest już z nami!

Galeria zdjęć…

 

 Na dzikim lądzie

Teatr Współczesny w Krakowie zaprosił dzieci z naszego przedszkola na Musical „W Krainie Króla Lwa”. Byliśmy ciekawi pełnej przygód podróży w głąb dzikiego lądu. W piątkowy  ranek 27.03.2015r. pojechaliśmy do kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie. Któż z nas nie zna pięknej opowieści o małym, ciekawym świata  lwiątku, które musi opuścić lwią ziemię i udać się na wygnanie. Pokonuje wiele przeszkód, by w końcu zmienić się w króla zwierząt. Dzieci bardzo przeżywały wzruszającą historię Króla Lwa opowiedzianą za pomocą egzotycznych kostiumów, masek etnicznych rytmów w pięknym  świecie afrykańskiej sawanny. Niepowtarzalny wymiar widowiska dopełniły żywiołowo wykonane piosenki, które wzbogaciły teatralną inscenizację, dostarczając dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Niezwykła była to podróż w głąb dzikiego lądu.

Galeria zdjęć…

Wzorowe Przedszkolaki

19  marca w naszym oddziale podsumowaliśmy rywalizację dzieci o miano „Wzorowego Przedszkolaka”. W czasie zdobywania powyższego odznaczenia dzieci pokazały, że wiele potrafią. Mają nie tylko duże wiadomości związane z poruszanymi tematami, ale także potrafią się wspaniale bawić, a kiedy trzeba rzetelnie pracować i sprzątać, nie zapominając przy tym o pomocy innym. Cztery osoby spośród wszystkich przedszkolaków zdobyły tę samą liczbę znaczków, dzięki czemu medal otrzymali: Oliwier Gubański, Artur Krysicki, Kamila Trawinska i Rafał Klich. Nagrodzonym przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

IMG_2064

Życzenia dla naszych dziewczynek

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu nie przeszedł bez echa. 16 marca chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby umilić dziewczynkom pobyt w przedszkolu  – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach, porządkowaniu sali po zabawie itp. Nie zapomnieli także o złożeniu oryginalnych życzeń swoim koleżankom z grupy. Tego dnia  dziewczynki zostały obdarowane tablicami do pisania i pisakami, a w naszym przedszkolu pojawiły się kolejne, nowe zabawki – szczególnie takie, które długo posłużą naszym dziewczynkom.

Galeria zdjęć…

Odblaskowe Przedszkolaki – spotkanie z Panią Policjant

 18 marca w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Policjant. W trakcie spotkania nasz gość opowiedział przedszkolakom, jak bezpiecznie bawić się w przedszkolu, w domu i na podwórku, a także jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Nie zabrakło również informacji o tym, jak zachować się podczas spotkania ze zwierzętami oraz jak korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe, które posłużą dzieciom w czasie spacerów i zapewnią nasze bezpieczeństwo na drodze.

Galeria zdjęć…

DLA BABCI I DLA DZIADKA

 Z okazji  święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka  04.02.2015r., do naszego przedszkola zaprosiliśmy wyjątkowych gości – nasze kochane Babcie i Dziadków. Przedszkolaki przygotowały specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek oraz krótkich inscenizacji. Wszystko po to, aby wyrazić Babciom i Dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą nam swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Natomiast goście  z radością patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali wnukom za występy. Na spotkaniu nie zabrakło także rodziców, którzy z dumą obserwowali występ swoich pociech. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia, wręczając swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć…

 BAL PRZEBIERAŃCÓW

 2 lutego 2015 r., korzystając z zaproszenia swoich koleżanek i kolegów nasze przedszkolaki pojechały do Benic. Tam wspólnie z najmłodszymi uczniami benickiej szkoły podstawowej wzięły udział w baliku karnawałowym. Dzięki wspaniałym strojom przygotowanym przez rodziców oraz panującej atmosferze radości, dzięki konkursom i zabawom czas minął nie wiadomo kiedy.

Galeria zdjęć…

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

 We wtorek 20 stycznia br. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk „Tomcio” z Nowego Sącza. Dzieci obejrzały pouczający spektakl pt. „Trzy piórka”. Piękny teatrzyk zrealizowany w scenerii Afryki opowiadał o tym, że natura stworzyła nas takich, jakimi jesteśmy i należy sobie uświadomić, że odmienność jest atutem i cennym darem. Prawdziwa przyjaźń jest bezinteresowna, a ładny wygląd nie ma na nią wpływu. Spektakl wywarł na przedszkolakach duże wrażenie i wywołał liczne uśmiechy na twarzach. A lekcja przeprowadzona w zabawnej formie na pewno, na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Galeria zdjęć…

WYCIECZKA DO „FABRYKI ŚW. MIKOŁAJA” W MILICZU

 W środę 3 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Wielowsi pojechały na wycieczkę do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu, w którym odwiedziły „Fabrykę Św. Mikołaja”. Swoją wizytę w KOM dzieciaki rozpoczęły od powitania z sympatycznymi elfami oraz od warsztatów ozdób piernikowych. Następnie wraz z Panią Mikołajową tworzyły listy do Św. Mikołaja, które osobiście wrzucały do jego „prywatnej skrzynki”. Po wyczerpującej pracy przyszedł czas na chwilę odpoczynku – zwiedzanie Komnaty Bombek oraz pokazy dmuchania i dekorowania bombek. Po pokazach każde z dzieci zamieniło się w artystę i ozdobiło bombkę z własnym imieniem. Na koniec nie zabrakło oczywiście spotkania z najważniejszym mieszkańcem fabryki – św. Mikołajem, który wszystkim dzieciom wręczył słodką paczuszkę.

Wycieczka Milicz

II MIEJSCE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

W czasie swoich późnojesiennych spacerów nasze przedszkolaki nie traciły czasu i z małą pomocą Pani wykonywały zdjęcia jesiennym listkom. Fotografie wysłaliśmy na Ogólnopolskim Konkurs Fotograficzny „Spadające liście”, przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, który organizowało Niepubliczne Przedszkole Małego Sportowca „Bajkowo i Sportowo” w Sosnowcu. Spośród wszystkich nadesłanych prac jury doceniło fotografię wykonaną przez Kacpra Kołaczkowskiego. Zajął on II miejsce. 17 grudnia otrzymał zasłużoną nagrodę. Gratulujemy mu serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukces Kacpra

JASEŁKA

 W środę 17 grudnia w naszym przedszkolu  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe, na które dzieci zaprosiły swoich Rodziców. Mali aktorzy tak zawodowo recytowali, tańczyli i śpiewali, że przedstawienia nie powstydziłaby się niejedna scena teatralna – wszyscy z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Bez wątpienia swoim występem dzieci wprowadziły wszystkich w atmosferę Świąt i sprawiły, iż na twarzach rodziców nie zabrakło uśmiechu, ale i wzruszenia. Na koniec wraz z Rodzicami spotkaliśmy się przy słodkim, odświętnym poczęstunku.

 jasełka

 

 

POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA…

24 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu nasze przedszkole zamieniło się w „Misiową Krainę”. Dzieci do krainy zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki – te malutkie i te duże, które wraz z nimi w dyskotekowych rytmach pląsały, tańczyły i śpiewały. Przedszkolaki rozwiązywały misiowe zagadki i układały puzzle. Ze swoją maskotką wykonywały także poranną gimnastykę. Do przedszkola zawitał również gość specjalny – Miś Uszatek, który przyniósł dla wszystkich słodką niespodziankę. Zabawa w misiowej krainie wszystkim sprawiła ogromną radość. W przyszłym roku na pewno ją powtórzymy!

Pluszowy miś

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary” – tymi słowami nasze przedszkolaki rozpoczęły swoją andrzejkową zabawę. Każdy wrzucił do pudełka swój „dar”-maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Podczas andrzejek dzieci poznały najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie przedszkolaków. Dzieci uważnie słuchały, co oznacza dana wróżba. Nasza andrzejkowa zabawa przeplatana była tańcami i zabawami muzycznymi, podczas których nie zabrakło śmiechu, ale i odrobiny rywalizacji. Zabawę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

a1a3a2

———————————————————————————————

ZAJĘCIA OTWARTE

18 listopada w naszym przedszkolu odbyły się „zajęcia otwarte”. Rodzice mieli okazję obserwować, jak na co dzień dzieci uczą się i bawią. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców. Podczas zajęć każdy z maluchów starał się jak najlepiej zaprezentować przed swoim rodzicem lub inną bliską osobą, która w tym dniu odwiedziła przedszkole – dobrze, że goście nie zawiedli i frekwencja dopisała!

LISTOPADOWA ZADUMA

Początek listopada to okres zadumy i refleksji, która związana jest ze Świętem Zmarłych. Dlatego w jeden z pięknych listopadowych dni, przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer.Odwiedziły groby na pobliskim, parafialnym cmentarzu -zapaliły znicze i pomodliły się w intencji zmarłych.

listopad3

listopad2listopad1

 

 

 

 

 

 

 

SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO…

Dołączając się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, w listopadzie przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – samodzielnie wykonały kanapki. Działania poprzedziła krótka pogadanka z panią pielęgniarką, na temat jedzenia zdrowych produktów oraz prawidłowego szczotkowania zębów. Ukoronowaniem naszej wiedzy na temat zdrowego odżywiania było przygotowanie zdrowych i pysznych kanapek. Po starannym umyciu rąk, wszyscy zabrali się do pracy. Każdy z przedszkolaków wśród zgromadzonych produktów wybierał to, co lubi, dlatego każda kanapka była inna, ale za to wszystkie tak samo pyszne. Ponadto fantazja dzieci sprawiła, że kanapeczki były ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż nawet nasze największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Nowy film.Film (5).Movie_MigawkaNowy film.Film.Movie_Migawka

 

 

 

 

 

IMG_0584IMG_0572

 

 

 

 

 

 

IMG_20141113_095950IMG_20141113_095547

 

 

 

 

 

 

ZBIÓRKA KASZTANÓW

W październiku w naszym przedszkolu zakończyliśmy zbiórkę kasztanów. Razem zebraliśmy ich 270kg, co w przeliczeniu na jedno dziecko daje ponad 12kg! Uroczyste podsumowanie akcji, wręczenie nagród i dyplomów przez Panią Dyrektor odbyło się podczas „Pasowania na Przedszkolaka”.

Kasztany

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 29.10.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w trakcie krótkiego pobytu w przedszkolu. Maluchy śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po części artystycznej uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Sabina Rybakowska. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek. Następnie dzieci i zaproszeni goście zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Pasowanie8Pasowanie9

PasowaniePasowanie1Pasowanie2Pasowanie3Pasowanie4Pasowanie5Pasowanie6Pasowanie7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPCA

W środę 1 października obchodziliśmy „Dzień Chłopca”. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od złożenia chłopcom życzeń, przy których wymyślaniu dziewczynki prześcigały się pomysłowością i oryginalnością. Następnie zjedliśmy słodki poczęstunek, po którym nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila – wręczenie drobnych upominków. Chłopcy z radością na twarzach długo przypatrywali się swoim prezencikom i chętnie pokazywali je koleżankom z grupy. W tym wyjątkowym dniu, w naszej sali pojawiły się nowe zabawki, które wywołały uśmiechy nie tylko na twarzach chłopców ale także dziewczynek.

Galeria zdjęć- tutaj!

Kasztany, żołędzie, co też z was będzie…

Korzystając z uroków jesieni dzieci z Przedszkola w Wielowsi oraz uczniowie z klasy trzeciej z benickiej podstawówki wybrały się na wycieczkę. Był piękny jesienny dzień, pogoda nam sprzyjała, a polne ścieżki były zaczarowane kolorami jesieni. Dzieci podziwiały otaczającą przyrodę zadając mnóstwo pytań. Zbierały żołędzie, kasztany. Bawiły się wesoło podrzucając różnobarwne liście dębów i klonów. Patrzyły jak liście wirują w powietrzu i opadają powoli na ziemię. Zaobserwowały jak na łące skradał się mały, szary kotek, którego ogonek mignął nam przed oczyma. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi brązowych skarbów wróciliśmy do przedszkola. Ale już jutro znów tam pobiegniemy.

Galeria zdjęć- tutaj!

Piknik w Wielowsi

Pod koniec roku szkolnego przedszkolacy z Wielowsi spędzili miło czas na pikniku, który odbył się na wiejskim placu zabaw i grzybku. Biegaliśmy do woli, bawiliśmy się radośnie, huśtaliśmy się na przeróżnych huśtawkach oraz zajadaliśmy smakołyki przygotowane specjalnie na ten dzień.

Galeria zdjęć- tutaj!

Święto Rodziców

W połowie czerwca w przedszkolu we Wielowsi gościliśmy rodziców. Jak co roku urządziliśmy dla nich święto z programem artystycznym oraz konkursami, w których oni wraz z dziećmi brali udział. Po życzeniach i upominkach dla rodziców, udaliśmy się wszyscy na poczęstunek.

Galeria zdjęć- tutaj!

Dzień Dziecka na wesoło

Przedszkolacy z Wielowsi swoje dziecięce święto obchodzili we „Figlolandzie” w Krotoszynie. Zarezerwowany lokal był rajem tylko dla naszej grupy. Bardzo miło spędziliśmy ten czas, zabawy przeplatane były słodkimi posiłkami.

Galeria zdjęć – tutaj!