Kubuś Puchatek w naszej szkole …

Dodane przez: admin on Styczeń, 20 2018

18 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”.  Data ta nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne – twórca  najsłynniejszego  na świecie misia. Brytyjski autor spisał przygody Kubusia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera, którego zabawka, pluszowy miś Winnie, stał się pierwowzorem najsłynniejszego misia na świecie – Kubusia. Książki o Kubusiu przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy, co świadczy o jego niezwykłej popularności. W tym dniu do szkolnej biblioteki przybyli  najmłodsi uczniowie oraz mieszkańcy Stumilowego Lasu. Panie bibliotekarki przygotowały wystawę książek o Kubusiu, przedstawiły jego historię oraz przeczytały kilka najciekawszych fragmentów o radości, miłości i przyjaźni. Na koniec uczniowie wypożyczyli książki o tym niezwykłym bohaterze,  otrzymali kolorowanki z podobizną ukochanego misia oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie ze swymi  pluszakami.