Oddaliśmy hołd Żołnierzom Wyklętym…

Dodane przez: admin on Marzec, 13 2018

W środę 1 marca  obchodziliśmy „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji przygotowano gazetkę tematyczną poświęconą żołnierzom drugiej konspiracji, uczniowie wraz z nauczycielami złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy oddziału „Bora”. W krótkiej uroczystości przy monumencie wziął udział proboszcz benickiej parafii Adam Gmerek, dyrektor Muzeum Regionalnego Piotr Mikołajczyk oraz historyk dr Edward Jokiel.  Uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w tym dniu także w organizowanej co roku „Wieczornicy Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w  Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie. Podczas spotkania przybliżyli sobie historięczłowieka o wielkiej odwadze i niezłomnym patriotyzmieRotmistrza Witolda Pileckiego, w związku z 70-tą rocznicą wykonania na nim wyroku śmierci oraz strukturę organizacyjną młodzieżowej organizacji – Podziemie Harcerskie „Zawisza”.