Nadanie imienia

Dodane przez: admin on Styczeń, 31 2011

Image„Dzisiaj może bardziej niż w innym czasie trzeba autentycznego świadectwa wiary ukazanego życiem świeckich uczniów Chrystusa – niewiast i mężczyzn, młodych i starszych.”
Decyzje nadania imienia szkole w Benicach zapadła w październiku 2000r. W tym samym czasie Ojciec Święty poświęcił w Watykanie ufundowaną przez rodziców tablicę z imieniem szkoły. Ceremonia odsłonięcia tablicy odbyła się w październiku 2005r. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Władz Miejskich, ks. biskup Teofil Wilski, społeczność lokalna, uczniowie oraz nauczyciele. To wielkie wydarzenie dla szkoły poprzedziła Msza Święta , której przewodniczył ks. biskup. Na tę uroczystość został napisany – Hymn Szkoły- poświęcony Ojcu Świętemu, który uczniowie znają na pamięć.
Szkoła może także poszczycić się miejscem poświęconym Patronowi tzw. „Kącikiem Patrona”, w którym znajduje się piękna gipsowa figura przedstawiająca postać Jana Pawła II. Miejsce poświęcone Patronowi zdobi galeria zdjęć Ojca Świętego, które ukazują Jego  życie, pontyfikat oraz śmierć.
W czerwcu 2006r. został opracowany program wokół Patrona, który ma na celu przybliżyć postać Jana Pawła II. Prace wokół Patrona to działania zróżnicowane i długofalowe, obejmujące różne grupy młodzieży, dzieci jak i również całą społeczność uczniowską. Celem nadrzędnym programu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na zagadnienia miłości do Boga i ludzi oraz na pojęcie tolerancji. Oto niektóre zadania programu: zwiedzanie miejsc związanych z Patronem (pielgrzymka śladami Ojca Świętego), poznanie i prezentowanie poezji Jana Pawła II, organizowanie wystawek  klasowych i konkursów dotyczących  zaprojektowania szkolnego logo związanego z patronem, wykonanie mapy ilustrującej miejsca gdzie przebywał Jan Paweł II, poznanie jadłospisu Jana Pawła, nauka piosenek związanych z Patronem, układanie wierszy o naszym Patronie, spotkanie z ludźmi, którzy zetknęli się z Papieżem.
„Nauczyłem się od młodych problematyki tej miłości, która jest wielkim darem Bożym, która jest piękna i trudna, może dlatego jest piękna, że jest trudna(…)”
Od kilku lat w szkole odbywają się spotkania modlitewne, Msze Święte, wieczornice poświęcone Ojcu Świętemu, w których licznie bierze udział społeczność lokalna i uczniowska.
W dniu 28.03.2007r. w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłego gościa –  brata Mariana Markiewicza. Człowiek ten zawiózł Karola Wojtyłę do Rzymu na Konklawe. Był to dla nas wszystkich niezwykły dzień – dzień pełen wrażeń i zadumy.
„Drogi Ojcze Święty w imieniu uczniów i nauczycieli tej szkoły obiecujemy podążać drogą prawdy, miłości i wiary, być Twoimi uczniami i godnie nosić Twoje imię.”