Podaj dalej książkę!

Dodane przez: admin on Grudzień, 17 2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w tym roku w piątek, 29 września. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Bohaterami tego święta są przede wszystkim  dzieci. Jednak w obchodach tego święta w naszej szkole wzięli udział nie tylko najmłodsi, ale i młodzież. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji, którą nazwaliśmy Podaj dalej książkę. Każdy uczestnik czytał fragment książki i podawał książkę kolejnej osobie. W ten sposób wiele osób czytało książki wielu osobom! W tym dniu czytano nowości czytelnicze pozyskane w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Akcja przygotowana przez bibliotekę szkolną oraz Filię nr 6 miała na celu popularyzowanie czytelnictwa, kształcenie nawyku czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz podkreślenie, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.