Pokazaliśmy, że czytamy!

Dodane przez: admin on Czerwiec, 16 2018

8 czerwca  o godzinie 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyli –  kolejny już raz- w ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.  Akcja miała przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na spadek czytelnictwa, popularyzowanie czytania książek wśród uczniów, rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych,  promocję bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.  Akcję pobicia  rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu przygotowały biblioteka szkolna oraz Filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach. Już od samego rana panie bibliotekarki  miały ręce pełne pracy – wypożyczały uczniom oraz nauczycielom  różnorodne książki. Specjalnie na ten dzień przygotowano mobilną bibliotekę – wypożyczono wózek z pobliskiego marketu, który wypełniono po brzegi nowościami czytelniczymi. Uczniowie, jeżdżąc wózkiem po szkole, zachęcali wszystkich do odwiedzenia biblioteki oraz do czytania książek. O wyznaczonej godzinie wszyscy zebrali się na boisku przed muralem  patrona – Jana Pawła II, by przeczytać wybrane fragmenty książek. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej akcji masowego publicznego czytania. Mamy nadzieję, że rekord Polski z roku 2017 zostanie pobity!