Powiatowy Konkurs o Patronie …

Dodane przez: admin on Kwiecień, 08 2018

Powiatowy Konkurs o Janie Pawle II wpisał się w tradycję benickiej szkoły. W skład komisji wchodzili: ks. proboszcz Adam Gmerek, Naczelnik Wydziału Oświaty p. Małgorzata Mielcarek oraz ks. Daniel Zarębski. Konkurs skierowany był dla uczniów klasy VI szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. W czternastej edycji konkursu uczestniczyło  trzynaścioro uczniów z Powiatu.

Konkurs miał formę testu składającego się z trzydziestu pytań. Pytania dotyczyły okresu Dzieciństwa, Młodości, Pontyfikatu i Pielgrzymek Jana Pawła II Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z odpowiedziami, wykazując się szeroką wiedzą.

Nagrodzeni  w konkursie zostali:

I   Mateusz Kościółek – uczeń gimnazjum Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Benicach

II  Szymon Grobelny  – uczeń Szkoły Podstawowej w Zdunach

III Monika Sikora  – uczennica Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie

IV Adam Robakowski  – uczeń Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie

V Ada Paluszkiewicz – uczennica Niepublicznego Gimnazjum Chrześcijańskiej Szkoły

    Podstawowej w Krotoszynie

Spotkanie uświetnił szkolny chórek, wykonując piosenki papieskie.  Z pewnością konkurs w Benicach na długo zostanie w pamięci uczestników. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Mamy także nadzieję, że  w przyszłym roku nie zabraknie chętnych, by stanąć w szranki w kolejnej edycji konkursu o Świętym Janie Pawle II.