Randki na walentynki

Dodane przez: admin on Marzec, 04 2018

W cesarstwie Rzymskim za panowania Klaudiusza II mężczyźni do 37 roku życia nie mogli wchodzić w związki małżeńskie. Podobno najlepszymi żołnierzami byli legioniści bez rodzin. Biskup Walenty złamał zakaz nieczułego cesarza i błogosławił nielegalne małżeństwa. Za to wykroczenie został wtrącony do więzienia, a późnij pozbawiony głowy. Ścięto ją, o ironio, 14 lutego, był wtedy rok 269. Swoją wyrozumiałość dla zakochanych Walenty przypłacił życiem. Dziś jednak 14 lutego kojarzy się zupełnie inaczej – z miłością i tajemniczymi kartkami w kształcie serduszek. Mimo, iż dzień zakochanych przypadł w tym roku podczas naszych ferii zimowych, to i tak nie odmówiliśmy sobie świętowania!

        Z tej okazji w czwartek 8. lutego Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami przygotował dla uczniów romantyczną niespodziankę – Randkę w ciemno. Spośród zgłoszonych wcześniej uczniów wylosowano trzech wybierających: dwóch chłopców i jedną dziewczynę. Ich zadaniem było wytypowanie osoby najbliższej swojemu sercu na podstawie jej odpowiedzi na pytania zadane przez prowadzącego. Tylko odpowiedzi były tu istotne, ponieważ tożsamość potencjalnych kandydatek i kandydatów pozostawała tajemnicą – wszyscy byli ukryci za kotarą. Przy tej zabawie nie zabrakło licznych emocji, tremy oraz śmiechu i podpowiedzi kierowanych ze strony zgromadzonej publiczności. W efekcie tej walentynkowej imprezy powstały trzy pary, na które czekały słodkie nagrody.

         Poza zaskakującym teleturniejem, który w naszej szkole był nowością, nie zabrakło tradycyjnych zwyczajów. Przez cały tydzień poprzedzający ferie działała Poczta Walentynkowa przygotowana przez uczennice klasy IIIg. Dzięki niej każdy zakochany mógł wysłać kartkę dla swojej sympatii.