Samorząd Uczniowski

Dodane przez: admin on Październik, 27 2014

Szkoła Demokracji

Od września 2017 roku w naszej szkole realizowany jest , przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, program „Szkoła demokracji”. W programie wyodrębnionych jest 7 obszarów funkcjonowania placówki, które decydują o tym, czy szkoła jest miejscem wspierającym partycypację i samorządność uczniowskąW każdym z obszarów przygotowane zostały propozycje wyzwań, jakie zespół szkolny może podjąć, żeby zmienić swoją szkołę.

       Dotychczas udało się nam zrealizować trzy wyzwania: wybory do Samorządu Szkolnego oparte o przygotowaną ordynacje wyborczą, zorganizowanie samodzielnie wydarzenia wpisanego w kalendarz szkolny („Imieniny Andrzeja”), przygotowanie działania skierowanego dla naszych sąsiadów z otoczenia szkoły („Z wizytą w Narnii”). To ostatnie wyzwanie zostało dostrzeżone przez koordynatorów programu, uznane za „dobrą praktykę” i opisane w comiesięcznym newsleterze. (https://prezi.com/p/5-ow9q8ohxsj/)

   Relacje z wykonania wyzwań Szkoły Demokracji publikujemy  na specjalnie przygotowanej platformie internetowej.

Na imieninach u Andrzeja …

Imieniny Andrzeja, czyli popularne andrzejki, to święto, w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział co roku. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaplanowali i przeprowadzili dyskotekę. Przygotowań było wiele, zwłaszcza, że nowo wybrany SU pracował nad tym przedsięwzięciem zupełnie sam. Przewodnicząca rozdzieliła zadania, należało do nich: uzyskanie zgody pani Dyrektor i wyznaczenie godzin zabawy, znalezienie opiekunów wśród nauczycieli, rozdanie i zebranie zgód, umieszczenie informacji na gazetce SU, przygotowanie kawiarenki, stworzenie playlisty, zabezpieczenie i dekoracja sali gimnastycznej oraz podłączenie sprzętu. Dyskoteka andrzejkowa odbyła się 22.11.2017 r., uczniowie bawili się przez trzy godziny, od 17:00 do 20:00. Każdy z przychodzących musiał przed wejściem podpisać się na liście gości, co kontrolowali przedstawiciele SU. Hasłem przewodnim zabawy był Bal w Hogwarcie. O oprawę tematyczną zadbała klasa IIIg. Jej przedstawiciele na początku dyskoteki przeczytali fragment książki pt. Harry Potter i Czara Ognia, a następnie, dzięki krótkiej inscenizacji, wprowadzili wszystkich na parkiet. Tym razem udało się uniknąć sporów dotyczących muzyki – tydzień przed planowaną dyskoteką każdy z uczniów szkoły mógł wrzucić do muzycznego pudełka swoje propozycje piosenek, które pojawiły się podczas szkolnej zabawy. Na andrzejkach nie mogło także zabraknąć salonu wróżb! Najstarsi uczniowie zadbali o to, aby ich młodsi koledzy i koleżanki poznali swoją świetlaną przyszłość – było lanie wosku, przebijanie serc z imionami, a nawet czarodziejska kula. W czasie dyskoteki działała także kawiarenka, dzięki której głodni i spragnieni tancerze mogli się posilić. Prowadzili ją przedstawiciele SU przy wsparciu klasy IIg i członkiń Rady Rodziców. Zabawa andrzejkowa nie trwała wprawdzie do białego rana, ale i tak tańcom i śmiechom nie było końca. Po godzinie 20 zmęczonych uczniów odebrali rodzice, a Samorząd Uczniowski został, żeby wspólnie…posprzątać.

Galeria zdjęć…

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 28 września 2016 roku w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, które na stałe już zagościło w kalendarzu szkolnych uroczystości. Uczniowie szkoły podstawowej, Samorząd Uczniowski z opiekunami spotkali się po południu, by uczcić nadejście jesieni. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka. Zajadały się  ziemniaczanymi smakołykami, które zostały przygotowane przez mamy. Wielką niespodzianką był mecz piłki nożnej pomiędzy Kartofelkami – Kardkorowymi Pyrami – Pyrkowiczami. W jesiennym święcie wzięły także udział biblioteka szkolna oraz Filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Panie bibliotekarki na ten dzień przygotowały opowiastki napisane gwarą wielkopolską Okrakiem na ryczce – Jana Rosika. Starsi uczniowie czytali młodszym fragmenty opowiastek W słotne dni, Nowy rok szkolny się zaczyna, Na grzyby. Nie obyło się bez śmiechu, gdyż gwara wielkopolska  była dla niektórych nie lada gratką. Tego dnia pogoda dopisała, więc dobry humor nikogo nie opuszczał.  Kolejne jesienne święto już za rok …

Galeria zdjęć…

Dynia jak malowana…

W październiku Samorząd Uczniowski i filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Benicach ogłosiły i przeprowadziły konkurs plastyczny pt. ,,Najładniejsza dynia’’. Uczniowie przez tydzień przynosili prace do biblioteki. Najzabawniejsze i najbardziej pomysłowe   dynie zostały nagrodzone. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych i umożliwienie im prezentacji własnych dokonań twórczych. Do końca października br. zapraszamy do biblioteki na pokonkursową wystawę wspaniałych dyń, królowych jesieni .

Jury w składzie : p. Sabina Rybakowska , p. Sylwia Paluszkiewicz i p. Maria Kościółek ( Rada Rodziców ) wybrało najwspanialsze dynie.

Finaliści konkursu : I miejsce Konrad Piotrowiak, II Adaś Piasecki, III Gabryela Ratajczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni . Serdecznie gratulujemy!

Galeria tutaj…→

P1140450

Przewodnicząca Weronika Garbarek
Z – ca przewodniczącej Weronika Gręda
Skarbnik Maria Kostka
Członkowie Kornelia Kowal
  Michał Jurdeczka
  Jakub Klonowski
  Dariusz Naskrętski
  Karolina Garbarek
  Nadzieja Dolata
  Zuzanna Fabisiak                            Szymon Fabisiak                             Michał Walczak                                   Kacper Jankowski                        Barbara Gręda                             Antoni Selwat
Poczet Sztandarowy Błaszyk Mateusz
  Klaudia Gruszczyńska
  Aleksandra Krawczyk
Poczet Sztandarowy rezerwowy Praczyk Marcin                              Agata Krystek                           Liliana Szymczak
   
   
Opiekunowie SU p. Katarzyna Grabczan-Mikołajczyk
  p. Sabina Kot
   
 
   

 

Samorząd Uczniowski podsumował pierwsze półrocze 2014/2015.

P1150332P1150336P1150337