Śniegu nie ma, ale zimowy klimat jest!

Dodane przez: admin on Styczeń, 17 2018

We wtorek 19.12.2017r. Uczniowie klas: IV, V, VI i IIg wyjechali na wycieczkę do Poznania, aby poczuć zimowy klimat.

Głównym celem wyjazdu było zobaczenie świątecznego spektaklu pt. Dziadek do orzechów w Teatrze Wielkim. Dzieci i młodzież poznały historię Klary, która na święta Bożego Narodzenia dostała od ojca chrzestnego nietypowy prezent – tytułowego dziadka do orzechów. Mały ludzik rozgryzający orzechy wprowadził ją (a zarazem naszych uczniów) do baśniowego świata, gdzie zabawki ożywają, a myszy chcą zdobyć władzę. Całe szczęście, jak to w baśni, cała historia zakończyła się szczęśliwie. Występom aktorów towarzyszyła muzyka na żywo, bajeczne dekoracje i oczywiście popisy baletowe. W przerwie uczestnicy spektaklu mieli okazję porozmawiać z aktorami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

           Po spektaklu uczniów czekała jeszcze jedna, długo wyczekiwana atrakcja – zajęcia na lodowisku. Cała grupa wyruszyła na poznańską Chwiałkę, aby spróbować swoich sił na lodzie. Dla niektórych początki okazały się trudne, ale po 90 minutach ćwiczeń chyba każdy odnalazł w sobie łyżwiarza i mógł przemierzać całą taflę bez upadku.

          Późnym wieczorem wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni dotarli do Benic. Większość nie zdawała sobie nawet sprawy, że tego dnia brała udział w dwóch projektach: Akademia Zdrowia oraz Baśniowość w teatrze!

PS: W drodze powrotnej zaczął nawet prószyć śnieg!