„Szach – Mat” w Benicach po raz trzeci

Dodane przez: admin on Luty, 16 2018

Uczniowie ze szkół krotoszyńskiego powiatu po raz kolejny przystąpili do turniejowych rozgrywek szachowych.Sportowe zmagania odbyły się 7 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach. Podczas III Powiatowego Turnieju Szachowego „Szach – Mat” partie rozegrało łącznie 28  szachistów  ze Szkół Podstawowych w Borzęcicach, Zdunach, Biadkach, Sulmierzycach, Chwaliszewie, Smolicach, Koźminie, Krotoszynie (SP nr 1 i 4 ) i Benicach. Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwali państwo Mirosława i Mariusz Zydorczakowie. Królem Szachów został Dawid Gustowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, II miejsce zajęła Natalia Grzona ze Szkoły Podstawowejw Sulmierzycach,  III miejsce zdobyła Zuzanna Zielezińska ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach.Nagrody i dyplomy wręczyli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego – pan Waldemar Wronecki, reprezentująca Burmistrza Krotoszyna, pani Małgorzata Mielcarek oraz dyrektor szkoły, Sabina Rybakowska. Jesteśmy dumni,  że z roku na rok powiększa się grono młodych szachistów.

Turniej szachowy zasponsorowali: Miasto i Gmina Krotoszyn, Starostwo Powiatowe oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Benicach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i sponsorom. Zapraszamy za rok na kolejne szachowe zawody!