Uczniowie klasy pierwszej w szeregach czytelników …

Dodane przez: admin on Styczeń, 20 2018

Dnia 18 stycznia pierwszoklasiści wstąpili w szeregi czytelników biblioteki. Uczniowie klasy VI przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek niezwykłą część artystyczną. Na scenie pojawiły się bajkowe postaci – Czerwony kapturek, Samochwała, wiedźma, motyl … Nie zabrakło wierszy i piosenek o książkach. Następnie uczniowie obejrzeli scenkę promującą czytelnictwo pt. „Rodzina przy obiedzie”, która ukazywała dwie rodziny – Andrzejewskich i Matysiaków. Uczniowie, wsłuchując się w rozmowy członków rodziny, bez trudu rozpoznali rodzinę, w której wszyscy czytają książki oraz rodzinę, w której książki niestety nie stanowią żadnej wartości. Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie uczniów z regulaminami biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  prośbami książki. Dzieci śpiewająco odpowiedziały na pytania dotyczące biblioteki. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu przyszedł czas na pasowanie na czytelnika. Czarodziejski Klucz otworzył uczniom niezwykły świat książek. Każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę i słodki upominek. Na ręce uczniów  panie bibliotekarki złożyły „List do Rodziców Rodzice”, który zawierał zalety czytania książek. Wszystkim nowym czytelnikom życzymy niezwykłych przygód z książką …

Pasowanie przygotowała biblioteka szkolna oraz  Filia nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Krotoszynie.