Uczniowie mają głos

Dodane przez: admin on Październik, 31 2018

W pierwszy czwartek października (04.10.) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.
W szranki stanęło 17 kandydatów z klas 4-3gimnazjum, którzy w tygodniu poprzedzającym wybory prowadzili kampanie wyborcze i przedstawiali swoje propozycje działań – zarówno na plakatach, jak i podczas debaty. W demokratycznym głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły, pod warunkiem, że w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym okazali się legitymacją szkolną.
              Po podliczeniu głosów komisja wyborcza ogłosiła wyniki, przedstawiając 10 członków zarządu SU. Nowym przewodniczącym naszej szkoły został Kacper Kowal, wraz z nim działać będą: Fryderyk Nabzdyk, Zuzanna Garbarek, Jakub Gruszczyński, Mateusz Kościółek, Michalina Tomczyk, Adrian Jakubek, Agata Szulc, Zuzanna Klonowska oraz Oliwia Ratajczyk. 
              Samorząd Uczniowski będzie miał okazję zaprezentować się pierwszy raz 12. października, przygotowując uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.