W Benicach nagrodzono laureatów 13. Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

Dodane przez: admin on Styczeń, 18 2018

15 stycznia w Szkole Podstawowej w Benicach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Wzięli w nim udział uczniowie z 6 szkół podstawowych powiatu krotoszyńskiego – Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 8,  Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie oraz Szkoły Podstawowej w Benicach.

         Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i powiatowego. W etapie powiatowym wzięło udział 12 uczniów, którzy przybyli do benickiej szkoły wraz ze swoimi opiekunami. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa i gramatyki oraz krótkiej rozmowy w języku niemieckim. Konkurs miał również zwrócić uwagę uczniów na rolę języków obcych i zachęcić do dalszej nauki.

Główną nagrodę wygrała uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach Agata Krystek, drugie miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5  Weronika Bela,  natomiast trzecie miejsce uczennica Zuzanna Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej nr 8. Nagrody zostały wręczone przez panią Dyrektor Sabinę Rybakowską, organizatorkę konkursu panią Joannę Kamińską – Leydy, sołtysa Benic Jana Zycha oraz pana Przemysława Wójcika naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Głównym sponsorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Miasto i Gmina Krotoszyn oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pała II w Benicach.