„Witamy Was w Hogwarcie – Szkole Magii i Czarodziejstwa …”

Dodane przez: admin on Grudzień, 17 2017

Są takie wydarzenia, które – przeżyte wspólnie – muszą się zakończyć przyjaźnią…

Uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Kamińskiej – Leydy z wielkim zaangażowaniem realizowali projekt czytelniczy w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Miał o na celu propagowanie czytelnictwa oraz kształcenie nawyku czytania.

Uczniowie uznali serię powieści o Harrym Potterze za godną uwagi i  na jej podstawie opracowali projekt. W ramach projektu wspólnie wybrali najciekawsze fragmenty książek, przygotowali kostiumy, rekwizyty oraz scenografię, przydzielili role, przygotowali „Potterowski taniec”.

Uwieńczenie projektu odbyło się dnia 22 listopada 2017r., w dniu, kiedy w naszej szkole odbywała się dyskoteka andrzejkowa. Tego popołudnia na uczniów naszej szkoły drzwi najsłynniejszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa – Hogwartu stały otworem. Świece, nietoperze, miotły, muzyka tworzyły niezwykły klimat. Uczniowie  przebrani za Harrego, Hermionę, Rona, Draco, Lorda Valdemorta i innych bohaterów witali przybyłych gości. Potem przyszedł czas  na najciekawsze fragmenty powieści  „Harry Potter i Czara Ognia”.  Zebrani usłyszeli również cytaty o miłości, przyjaźni, życiu, cierpieniu czy prawdzie i zaufaniu. Uczniowie obejrzeli specjalnie przygotowany na tę okoliczność taniec do piosenki Eda Scheerana. Wzięła w nim również udział przebrana za czarownicę wychowawczyni, która przybyła na spotkanie na latającej miotle.

Bez wątpienia spotkanie wszystkich uczniów w szkockim zamku można uznać za udane – uczniowie oraz rodzice doskonale się bawili, a co najważniejsze, wielu z nich ogarnęła potteromania związana z czytaniem książek, zatem cel projektu został zrealizowany…