XIV Festyn Rodzinny w Benicach …

Dodane przez: admin on Czerwiec, 16 2018

W niedzielę, 10 czerwca w Benicach odbył się  XIV Festyn Rodzinny zorganizowany przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczestnicy rodzinnego spotkania obejrzeli układy taneczne i inscenizacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli – „Rodzina na dobre i na złe” oraz „Królewna Śnieżka”. Nie zabrakło również piosenek w języku polskim, niemieckim i angielskim. Atrakcją festynu okazał się pokaz tańca zespołu „Temperature”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się znakowanie rowerów przez policjantów oraz pokazy doświadczeń. Nie obyło się także bez  konkurencji sportowych, w których brali udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uczestnicy festynu mogli również dokonać pomiaru cukru we krwi, ciśnienia, wagi ciała oraz uzyskać fachowych porad dotyczących zdrowia. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje – zabawy z animatorem, bańki mydlane. Moc wrażeń dostarczyła wszystkim loteria fantowa. Tego popołudnia można było zjeść kiełbasę z grilla, grochówkę oraz liczne smakołyki. Wszystkiego dopełniły słoneczna aura i uśmiech na twarzach gości benickiej szkoły. Organizatorzy festynu składają podziękowania wszystkim sponsorom, którzy – jak zwykle – nie zawiedli i wsparli jego przygotowanie.